Firewall FortiGate FG-3200F-BDL-950-12, FortiGate 3200F Hardware Giá Tốt
Call đ
BÁO GIÁ DỰ ÁN
LÊN GIÁ DỰ TOÁN VỚI NGÂN SÁCH NHÀ THẦU
NHÂN VIÊN DỰ ÁN HỖ TRỢ 247
KỸ SƯ ONSITE TẬN NƠI SUPPORT 247
Thông số kỹ thuật: Firewall FortiGate FG-3200F-BDL-950-12
FortiGate 3200F
Interfaces and Modules
Hardware Accelerated 400 GE QSFP-DD / 200 GE QSFP56 / 100 GE QSFP28 / 40 GE QSFP+ Ports
Hardware Accelerated 50 GE SFP56 / 25 GE SFP28 / 10 GE SFP+ Slots
Hardware Accelerated 25 GE SFP28 / 10 GE SFP+ / GE SFP ULL Slots
Hardware Accelerated 50 GE SFP56 / 25 GE SFP28 / 10 GE SFP+ HA1/HA2 Slots
10GE / GE RJ45 Management Ports
2
USB 3.0 Ports
1
Console RJ45 Ports
1
Onboard Storage
2x 1 TB SSD
Trusted Platform Module (TPM)
Yes
Included Transceivers
2x SFP+ (SR 10 GE)
System Performance - Enterprise Traffic Mix
IPS Throughput
63 Gbps
NGFW Throughput
47 Gbps
Threat Protection Throughput2, 5
45 Gbps
System Performance and Capacity
IPv4 Firewall Throughput (1518 / 512 / 64 byte, UDP packets)
387/385/178.5 Gbps
IPv6 Firewall Throughput (1518 / 512 / 86 byte, UDP packets)
387/385/178.5 Gbps
Firewall Latency (64 byte, UDP)
3.42 μs
Firewall Throughput (Packet per Second)
267.75 Mpps
Concurrent Sessions (TCP)
70 Million
New Sessions/Sec (TCP)
Firewall Policies
IPsec VPN Throughput (512 byte)6
105 Gbps
Gateway-to-Gateway IPsec VPN Tunnels
40 000
Client-to-Gateway IPsec VPN Tunnels
SSL-VPN Throughput7
11 Gbps
Concurrent SSL-VPN Users (Recommended Maximum)
SSL Inspection Throughput2
29 Gbps
SSL Inspection CPS (IPS, avg. HTTPS)3
30 000
SSL Inspection Concurrent Session (IPS, avg. HTTPS)3
7.4 Million
Application Control Throughput3
109 Gbps
CAPWAP Throughput (HTTP 64K)4
65 Gbps
Virtual Domains (Default / Maximum)
Maximum Number of FortiTokens
Maximum Number of Registered FortiClients
Maximum Number of FortiSwitches Supported
Maximum Number of FortiAPs (Total / Tunnel Mode)
High Availability Configurations
Active-Active, Active-Passive, Clustering
Dimensions and Power
Height x Width x Length (inches)
3.5 x 17.44 x 23.9
Height x Width x Length (mm)
88.9 x 443 x 607.1
Weight (maximum)
43.9 lbs (20 kg)
Form Factor (supports EIA/non-EIA standards)
Rack Mount, 2RU
AC Power Supply
100–240VAC, 60/50 Hz
Power Consumption (Maximum / Average)
520W / 865 W
Current (Maximum)
12@100V, 9A@240V
Heat Dissipation (Maximum)
2955 BTU/h
Redundant Power Supplies (Hot Swappable)
Yes
(Default dual AC PSU for 1+1 Redundancy)
Power Supply Efficiency Rating
80Plus Compliant
Operating Environment and Certifications
Operating Temperature
32–104°F (0–40°C)
Storage Temperature
-31–158°F (-35–70°C)
Humidity
5–90% non-condensing
Compliance
FCC Part 15 Class A, RCM, VCCI, CE, UL/cUL, CB
Certifications
USGv6/IPv6
Thảo luận(1)
e e
Cách 751 ngày
Reply
REPLY
Cách 502 ngày
REPLY @@nxSWg
Cách 503 ngày
REPLY undefined����%2527%2522\'\"